פיתוח שבילים תיירותיים

חברת שבילים קהילתיים – הוקמה מתוך מטרה להנגיש את תיירות התרמילאים מהעולם לישראל.

אנו מאמינים כי מטיילים עצמאים המגיעים לישראל והולכים ברגל קטעים נרחבים ממנה, נפגשים ולנים אצל מארחים מקומיים, נפגשים עם מטיילים ישראלים ונהנים מחוויית טיול בטוחה, נוחה וברורה. כל אלה מייצרים אימפקט חיובי על המונח טיילות בישראל.

על מנת שתהליך כזה יקרה למדנו מהם הפערים שהתיירים המטיילים עצמם מציגים כבעיה.

  1. למדנו כי 96% מהמטיילים יעדיפו לינה במקום מסודר בכל לילה ולא בחניון פתוח. כלומר הם מחפשים שרות אירוח מלא הכולל גם מיטות / מקלחות/ שירותים וגם ארוחת ערב ובוקר.

  2. נוחות ההליכה –הרגל בהליכה בשבילי אירופה יוצר ציפייה אצל התייר הממוצע לשביל פרוץ ונוח להליכה ברובו. כלומר שביל הפרוץ ברוחב 40 סמ' עם שילוט ברור וסימון ברור ככל שניתן לתנועה עליו.

  3. מידע מונגש – בקשתם של המטיילים למפות , לשלטי הסבר, להסברים מפורטים ( ורצוי בשפתם) על ההליכה השביל.

  4. נוחות הגעה – חלקם הגדול מציג את הבעיה בהליכה בשביל, כבר בשלב ההגעה כלומר אין יכולת להגיע בתחבורה ציבורית לתחילת השביל או שאין איסוף בסיומו.

  5. מים/ מזון/ בירה – כן, מרביתם ישמחו לרכוש את המזון באתר הלינה וגם את הבירה במקום נעים לישיבה.

  6. מפגש אנושי- לא פחות מההליכה על השביל חלקם  הגדול מצפה להיפגש לדבר ולהכיר את המקומיים במהלך ההליכה או בסוף יום ההליכה.

 

כל אלה ועוד יצרו אצלנו את ההבנה כי אין לנו (כמעט) שבילים בסגנון זה בישראל. על מנת לקדם שבילים לסטנדרט אירופאי פנינו למשרד התיירות, לראשויות מקומיות וחברות כלכליות.  כתבנו פרוגרמה לשביל תיירותי והצגנו אצל מקבלי ההחלטות וכך נולד פורום השבילים בישראל שהגדיר את המשימה לשנים הקרובות כמשימה לפיתוח של כ- 10 שבילי תיירות בישראל ע"פ סטנדרט מוסכם ע"י חברי הפורום ( בניהם: משרד התיירות, קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע המועצה הציבורית לסימון שבילים, החברה הממשלתית להגנות ים המלח ומנהלי עמותות תיירות ברחבי הארץ.

רוצים גם אתם יעוץ וליווי להקמת שביל תיירותי? דברו איתנו .. צרו קשר