אודות

"שבילים קהילתיים" הינה חברה צעירה ששמה לעצמה מטרה לקדם את תיירות התרמילאים והתיירות העצמאית בישראל.

פיתוח תשתיות חדשות והתאמה של תשתיות קיימות. זאת ביחד עם שיווק רלוונטי. יאפשר להרחיב משמעותית את הפעילות התיירותית הנכנסת של המטיילים העצמאיים לישראל.

תיירות עצמאית של מטיילים בודדים וקבוצות קטנות היא מנוף לפיתוח כלכלי מקומי. תיירות עצמאית כמעט ואיננה מושפעת מעונות שנה, ממצב בטחוני וכך תרומתה הכלכלית, יציבה יותר.

מסיבות אלו ומכיוון שקהל התיירות העצמאית נמצא במגמת עליה, בכל העולם - סימן משרד התיירות את האוכלוסייה הזו כקהל מטרה לשנים הקרובות.

 

אנו שני שותפים העוסקים שנים רבות בפיתוח תיירותי, טיילות ושיווק תיירותי, אנשי שטח עם הכרות מצוינת של שבילים, מוצרי התיירות בארץ ועולם התיירות הנכנסת.

 

מורה דרך מוסמך משנת 1995 רז מעביר הכשרות והשתלמויות למורי דרך באמצעות משרד התיירות, ניהל את ביס"ש שדה בוקר בשנים 1994-1999 בשנים אלו הוכפלה האכסניה וגדל צוות ההדרכה והניהול ל -21 עובדים . ניהל פרויקטים תיירותיים והפקות לפעילות תיירותית בטבע עבור חברה להגנת הטבע, עבור המנהלה פיתוח התיירות בנגב, ריכז את התיירות של מצפה רמון ורמת הנגב החל משנת 2000 ועד 2015 עם הפסקה של שנתיים כשליח סוכנות בחו"ל. בשנת 2001 הקים רז ארבל את פורום התיירות נגב במסגרת הרשות לפיתוח הנגב וניהל אותו למשך כשנה במקביל לעבודתו כמנהל מחלקת התיירות ברמת הנגב. החל משנת 2002 ועד לשנת 2015 בנה רז את מחלקת השותפויות חו"ל של המועצה האזורית רמת הנגב. החל משנת 2015  הקים רז ארבל ביחד עם שי יגל את חברת שבילים קהילתיים מתוך מטרה לחזק טיילות בשטח של תיירים בודדים המגיעים מכל הארץ. מתנדב ביחידת חילוץ הר הנגב החל משנת 1994 , מטייל ורוכב סוסים בכל שטחי הארץ.

רז ארבל
IMG_2041.JPG

050-5702099

 

עוסק בתיירות שטח וטיילות בעשר השנים האחרונות, היה שותף לצמיחה בתחום רכיבת האופניים עם סימון ופיתוח של שבילי האופניים הראשונים ביער בן שמן ובפארק קנדה. הוביל את עבודת השטח של העדה לשבילי ישראל, הוביל את צוות סימון השבילים, ערך את מפות הסימון השבילים, ספרי טיולים ומפות אחרות.

בשנים האחרונות מוביל במסגרת שבילים קהיילתים את תחום השבילים התיירותים, מרצה בנושא בכנסים המובילים בארץ ובעולם, הציג בכנס האגודה האמריקאית לשבילים. בנוסף לעבודת השטח עוסק שי בצד הטכנוגי של הטיולים, ניהל במשך שלוש שנים את התוכן של אפליקצית ניווט השטח Trailze, שותף בפוריקט המיפוי הקהילתי israel hiking map, ובפיתוח אתרי אינטרנט המיודעים לתיירות שטח. בשנים האחרונות תיכנן, סימן, והקים עשרות ק"מ של שבילי הליכה ואופניים, והיה היועץ לועדה שהקיים משרד התיירות לקידום התחום. במסגרת העבודה על השבילים הצליח להביא את התחום אל קדימת הבמה התיירותי. במקבלי לעבודה לא מחמיץ הזדמנות לטייל ברגל, לרכב באופניים, או לטפס על הרים בארץ ובעולם.

שי יגל
שי יגל - שבילים קהילתיים

052-3689690